Którą uczelnię medyczną wybrać?

Portal Perspektywy, jak co roku, opublikował ranking uczelni medycznych. Na pierwszym miejscu, niezmiennie od 2012 roku, znalazło się Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na drugim miejscu, trzeci rok z rzędu, uplasował się Warszawski Uniwersytet Medyczny.


Wysoko w czołówce znalazł się również Gdański Uniwersytet Medyczny (3.). Uniwersytet w Gdańsku z roku na rok pnie się w górę w rankingu Perspektywy. Z 6. miejsca w 2012 roku, awansował na miejsce 4. w 2013 i 2014 roku, teraz (drugi rok z rzędu) zajmuje medalowe miejsce trzecie.

W tym roku na kolejnych miejscach uplasowały się:
4. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
5. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
6. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
7. UM w Lublinie
8. UM w Białymstoku
9. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
10. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
11. Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Co się dzieje na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu? W roku 2011 zajmował miejsce pierwsze, w 2012 i 2013 - drugie, w 2014 - trzecie, a w 2015 i 2016 r. - czwarte. Niepokojąca tendencja spadkowa...

W Lublinie w końcu jakiś ruch w dobrym kierunku. W latach 2012-2014 mój UM zajmował miejsce dziewiąte, w 2015 - siódme, a w tym roku już szóste. Wyprzedziliśmy tym samym Śląski Uniwersytet Medyczne i uczelnie w Białymstoku. Pniemy się w górę! :-)

Uniwersytet w Szczecinie i Collegium Medicum UMK Bydgoszczy zamykają listę, niezmiennie od wielu lat. Czym to jest spowodowane? Wbrew rankingowi mają przecież całkiem niezłą opinię.

Czy ocena uczelni w rankingu Perspektywy przełożyła się na progi na poszczególnych uczelniach? Czy uważacie, ze ranking dobrze odzwierciedla rzeczywistość?


Może Cię zainteresować:
- Jak komentować na blogu - instrukcja Disqus
- Progi punktowe i przedmioty wymagane na medycynę.
- Studia medyczne na Ukrainie