O mnie


Nazywam się Monika Klimek i jestem studentką V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Nauki biologiczne zawsze były moją pasją, odkąd pamiętam chciałam zostać lekarzem i pomagać ludziom. W dzieciństwie "leczyłam" pluszowe misie, bawiłam się grami typu "operacja", w szkole zaczęłam gromadzić książki związane z biologią, zdrowiem i medycyną, pod ciężarem których uginały się szafki.

Studia medyczne na kierunku lekarskim, które rozpoczęłam w 2012 roku, były spełnieniem moich marzeń. Choć początki bywały ciężkie i miałam chwile załamanie, to wsparcie rodziny i bliskich dawało mi siłę i motywację, by się nie poddawać.

Aktualnie jestem zaangażowana w działalność naukową i badawczą kół naukowych. Biorę udział w konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych, jestem autorką publikacji z zakresu medycyny ogólnej.

Jestem aktywnym członkiem organizacji zrzeszającej studentów medycyny IFMSA-Poland, jako wolontariusz brałam udział w wielu akcjach prowadzonych przez organizację. Byłam koordynatorką projektu "Co dwie głowy to nie jedna" w ramach którego organizowałam korepetycje dla dzieci i młodzieży w domach dziecka.

Interesuję się zagadnieniami chorób wewnętrznych oraz szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Lubię pisać konkretnie i rzeczowo, a w swoich tekstach popularnonaukowych i poradnikowych zawieram tylko informacje oparte na dowodach naukowych.

Współpracuję z portalem MEDtube, gdzie jestem autorką artykułów w języku polskim i angielskim.

Lubię czytać thrillery medyczne i słuchać polskiej muzyki lat 70', 80'. W wolnym czasie gotuję i chodzę na siłownie, co jest dla mnie najlepszą formą odpoczynku i lekarstwem na stres.


Blog

Bloga prowadzę od 2011 roku. Początkowo był to poradnik dla maturzystów i kandydatów na studia medyczne sensu stricto. Wciąż kontynuuję tę ideę, jednak rozszerzyłam bloga o nowe działy.Kontakt

Kontakt ze mną możliwy jest za pośrednictwem portali społecznościowych:

facebook twitter linkedin


Współpraca

Istnieje możliwość współpracy ze mną na dwa sposoby:

1) Reklama na blogu
  • Baner reklamowy na stronie głównej bloga
  • Artykuły sponsorowane
  • Recenzje książek
Statystyki bloga dostępne są tutaj. Zastrzegam jednak, że nigdy nie reklamuje czegoś, czego nie pochwalam lub nie mam co do tego 100% pewności.

2) Copywriter, czyli artykuły na zamówienie
  • redagowania tekstów w magazynach internetowych i tradycyjnych
  • tworzenia artykułów na stronach i serwisach internetowych
Przyjmuję zlecenia na artykuły z przekazaniem praw autorskich do tekstów. Istnieje możliwość zamówienia tekstów popularnonaukowych, poradnikowych oraz specjalistycznych. Tematyka: medycyna, edukacja medyczna, służba zdrowia, zdrowie, styl życia, zdrowia dieta, odżywianie itp.

kontakt: medycynaprzewodnik@gmail.com